وبینار جشنواره آب(پنل آب، تصاویر ماهواره‌ای و هوش مصنوعی) برگزار شد

۲۱ اسفند ۱۴۰۰ | ۱۶:۱۷ کد : ۱۰۲ اخبار پژوهشکده اخبار تصویری
تعداد بازدید:۲۵۶
وبینار جشنواره آب(پنل آب، تصاویر ماهواره‌ای و هوش مصنوعی) برگزار شد

وبینار جشنواره آب(پنل آب، تصاویر ماهواره‌ای و هوش مصنوعی) برگزار شد

بر اساس این گزارش، روز جهانی آب مصادف با دوم یا سوم فروردین هر سال (۲۲ مارس) از سوی سازمان ملل متحد نام‌گذاری شده‌ است. روز جهانی آب، اولین بار در سال ۱۹۹۲ میلادی در کنفرانس محیط زیست و توسعه سازمان ملل در شهر ریودوژانیرو کشور برزیل رسماً مطرح شد. در این کنفرانس از کلیه کشورها خواسته شد تا در راستای اجرای بیانیه شماره ۲۱ سازمان ملل، این روز را به عنوان روز ترویج و آگاه‌سازی مردم در مورد آب اختصاص دهند.

شایان ذکر است در پنل آب، تصاویر ماهواره‌ای، هوش مصنوعی دکتر حمید نظری رئیس کرسی یونسکو مخاطرات زمین‌شناختی ساحلی به ارائه سخنرانی درباره روشی نوین برای تولید نقشه‌های زمین‌شناسی با استفاده از تصاویر ماهواره‌ای هوش مصنوعی و پردازش ابری پرداخت.

در ادامه دکتر محمدحسین صراف زاده رئیس جشنواره و رئیس کرسی یونسکو در بازیافت آب، دکتر محمدجواد توریان عضو هیئت علمی دانشگاه اشتوتگارت آلمان درباره وضعیت منابع آبی ایران از نگاه ماهواره‌های ژئو به نیکی و تخمین دقیق میزان آب از دست رفته ایران در ۲۰ سال اخیر و دکتر احسان جلیلوند عضو هیئت علمی پژوهشکده علوم زمین دبیر و سخنران پنل درباره انقلاب چهارم کشاورزی و استفاده از تصاویر ماهواره‌ای در برآورد مقادیر مقدار آبیاری به عنوان بزرگترین مصرف‌کننده آب شیرین در دنیا سخنرانی کردند.

کلید واژه ها: پژوهشکده علوم زمین یونسکو دکتر حمید نظری جشنواره آب پنل آب


( ۱ )

نظر شما :